Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ma charakter ogólnopolski i jego tytuł brzmi: „Makulatura to nie śmieć – powietrze”. Dom Środowisk Twórczych Miejskiego Domu Kultury w Łomży organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży w następujących kategoriach wiekowych:

Kategorie konkursowe:

I kategoria wiekowa – SP klasy 0 – IIII
II kategoria wiekowa – SP klasy IV – VI
III kategoria wiekowa – SP klasy VII– VIII
IV kategoria – szkoły ponadpodstawowe
Szkoły Specjalne

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 6 do 19 lat

Tematyką prac konkursowych jest problem ze smogiem.

Zamanifestujcie i stwórzcie swój sztandar, będący protestem dla wszelkich zanieczyszczeń powietrza, którym oddychamy. Możecie również inspirować się wiatrem, który unosi, wprawia w ruch, wiruje…To także żywioł, który łamie drzewa, unosi dachy i inne ciężkie przedmioty.

Głównym zadaniem konkursu jest próba zwrócenia uwagi na realne problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska jak zachęcenie dzieci i młodzieży do działania w tym temacie. Z pewnością to świetny konkurs, aby uświadomić swoje dzieci nad tym poważnym problemem. Warto również bardziej zainteresować się tym tematem!

Technika wykonania pracy konkursowej jest dowolna, lecz format nie powinien być większy niż 70×100 cm. Pracę należy  przedstawić w formie proporczyka, flagi…

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: Strona konkursu

 

Organizator na prace czeka do 28 lutego 2020r.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży to konkurs z kategorii aktualne konkursy plastyczne dla dzieci 2020 oraz konkursy dla dzieci 2020. Więcej podobnych konkursów znajdziesz właśnie w tych zakładkach.